Hikayemiz ve Değerlerimiz

Marka Hikayemiz

Voiterra, Dünya’mız üzerindeki etkimizi keşfetmemiz ile ilgilidir. Karbon nötr bir marka olarak, her şeyi daha farklı, basitçe şeffaf olarak yapmak için buradayız. Sizleri daha fazlasını keşfetmeye, havalı ve aynı zamanda bilinçli bir şekilde giyinmeye ve birlikte yeni nesil bir hareket yaratmaya davet ediyoruz.

Bilinçli

Kendimizi ifade etmenin en güçlü araçlarından birisi olduğuna inandığımız kıyafetlerimizin, yaşam alanımız olan Dünya’mız üzerindeki olumsuz etkilerini olabilecek en düşük seviyede tutmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda çevresel etkisi düşük, organik ve geri dönüştürülmüş ham maddeler kullanılarak üretilen, kaliteli ve uzun ömürlü giysileri sizlere sunuyoruz. Bütün süreçlerimizde bilinçli üretimi garanti altına alabilmek adına tedarikçilerimizin tamamını Global Organic Textile Standard (GOTS) ve Global Recycle Standard (GRS) sertifikalarına sahip üreticiler arasından seçiyoruz. Tüm değer zincirimiz, Dünya’mız ve sizler için en iyisini sunuyoruz!

Sürdürülebilir Ham Maddeler
Image

Karbon Nötr

Moda endüstrisinin mevcut işleyişinin ekosisteme verdiği zarar her geçen gün giderek artıyor. Fosil kaynaklardan elde edilen ham maddelerin yoğun olarak kullanıldığı moda endüstrisi, sebep olduğu karbon salımından dolayı küresel ısınmaya sebep olan etmenlerin başında yer alıyor. Kullandığımız doğaya saygılı ham maddeler ile en az seviye tuttuğumuz çevresel etkimizi nötrlemek için cesur bir adım atıyoruz. Greenstory partnerliğiyle sunduğumuz her ürünün sebep olduğu karbon salımını satın aldığımız karbon kredileri ile nötrlüyoruz. Türkiye’nin ilk karbon nötr moda markası olmaktan gurur duyuyoruz!

PROJELERİMİZ
Image

Şeffaf

Voiterra olarak, sunduğumuz ürünlerin arkasındaki hikayeyi bütün şeffaflığı ile sizlere yansıtabilmeyi hedefliyoruz. Moda endüstrisi içerisinde yer alan bireylerin zorunda kaldığı kötü çalışma koşullarını kesinlikle reddediyoruz. Bu doğrultuda değer zincirimizde yer alan tedarikçilerimizin sosyal denetimden geçtiğine ve bunu SEDEX sertifikası ile kanıtladığına dikkat ediyoruz. Böylece ürünlerimizin üretiminde yer alan emekçi çalışanların sağlıklı çalışma koşullarına sahip olduğuna, yasal çalışma saatleri limitlerinde çalıştığına ve asgari ücret veya üstünü aldığına emin oluyoruz. Sizleri de adil çalışma koşullarının destekçisi olmaya ve satın aldığınız ürünlerin yolcuğunu keşfetmeye davet ediyoruz!

Üreticilerimiz
Image

Kaliteli

Sizlere, zamansız modanın birer parçası olan en kaliteli ürünleri sunabilmek için çalışıyoruz. Sunduğumuz yüksek kaliteli ürünler, uzun kullanım ömürleri ile günlük ihtiyaçlarınız için vazgeçilmez parçalar olmaya aday. “Hızlı Moda” dinamiklerinin hakim olduğu günümüz dünyasında, bizler nicelikten çok niteliğin önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle hızlı modayı takip etmek ve kısa dönemli giyilebilecek ürünler üretmek yerine, her zaman size ve hayat tarzınıza uyum sağlayabilecek, çok yönlü ve zamansız parçalar üretmeyi hedefliyoruz. Ürünlerimizi hem günlük hayatınıza uyum sağlayacak hem de tarzınızdan ödün vermenizi gerektirmeyecek şekilde tasarlıyor ve sizi en rahat ettirecek kumaşları seçerek özenle üretiyoruz.

Ürünlerimiz
Image

Üyelere özel indirim ve fırsatlardan yararlanmak için üye olmayı unutmayın!

visamaestromastercard